آشپزخانه محیطی است که قلب یک خانه محسوب میشود و به دلیل پخت و پز و گرمای اجاق گاز به همراه بوی غذا همیشه خانه ها و خانواده را گرم می کند. در این مقاله به بررسی گاز صفحه ای بهتر است یا فردار می پردازیم. قطعا برای پاسخ به این سوال بهتر است ابتدا از خودتان بپرسید که بودجه شما چقدر است و برای چه کارهایی می خواهید اجاق گاز خود را از بین این دو نوع انتخاب کنید. قیمت هر دو مورد را بررسی کرد و با کارکردهای گاز صفحه ای و فردار آشنا شوید.

اگر در حال خرید اجاق گاز جدید برای آشپزخانه هستید، امروزه انواع مختلفی از اجاق گاز وجود دارد، هم مدل صفحه ای و هم مدل فردار. هر دو نوع مدل انتخاب های خوبی هستند اما بسته به نوع انتخاب و کارایی گاز شما می توانید هر مدل را خریداری کنید، این دو نوع مدل دارای مزایای فراوانی هستند. اگر علاقه مند هستید که تفاوت بین اجاق گاز صفحه ای و فردار را بدانید، با مقاله ما همراه باشید. مزایا و معایب این دو مدل که در این مقاله بیان میشود، به شما کمک می کند تا نگاهی به هر دو نوع اجاق گاز بیاندازید تا مشخص کنید کدام نوع اجاق برای آشپزخانه شما مناسب است.

 

شباهت های گاز صفحه ای و فردار

شباهت های گاز صفحه ای و فردار

اجاق گاز صفحه ای و فردار هم به خط گاز و هم پریز برق نیاز دارد. برای روشن کردن ساعت و پنل کنترل و همچنین جرقه زن الکتریکی به برق نیاز است (اجاق گازهای مدرن صفحه ای و همچنین فردار دیگر از چراغ راهنما برای احتراق استفاده نمی کنند).

برای هر دو مورد از گاز شهری استفاده میشود، برای نصب گاز باید یک لوله کش استخدام کنید. اکثر اجاق‌های گازی از هر دو نوع می‌توانند با یک پریز 120 ولتی کار کنند، بنابراین در صورت تغییر از محدوده الکتریکی، ممکن است نیاز به تعویض پریز 240 ولت داشته باشید.

بسته به اجاق گاز، شما همچنین باید یک هواکش هود را در آشپزخانه خود نصب کنید. تهویه هوا چه با اجاق گازصفحه ای یا فردار  باید انجام شود تا بوها را از بین ببرید و ذرات پراکنده را در اطراف آشپزخانه تان ننشیند . هر دو نوع مدل تمیز کردن آنها آسان است. برای حداکثر کارایی و فواید، بهتر است  یک هودی نصب کنید که هوا را به بیرون باز کند و تهویه هوا را انجام دهد.

در نهایت، هر دو مدل اجاق گاز طبیعی یا پروپان را می سوزانند که می تواند بخارات سمی را در هوا آزاد کنند. مهم است که یک زنگ هشدار مونوکسید کربن در خانه خود نصب کنید تا در صورت عدم عملکرد صحیح اجاق گاز و انتشار مواد شیمیایی مضر در هوا به شما هشدار دهد.

 

مزایا گازهای رومیزی و اجاق‌گازهای فردار

مزایا گازهای رومیزی و اجاق‌گازهای فردار

برای گاز رومیزی می توان گفت اولین مزیت آن این است که جای کمتری را میگیرد.مدل های زیاد و تنوع جذابی در رنگ و طرح دارد. بخواهیم بهتر مطلب را باز کنیم واقعا گاز صفحه ای یا رومیزی ظاهر آشپزخانه شما را بسیار مدرن و زیبا میکند.شما می توانید در کنار دیگر وسایل آشپزخانه خود این نوع گاز را هماهنگ کنید. اگر مستاجر هستید، گاز فردار برا منزل شما بهتر است زیرا گاز صفحه ای جابجایی آن سخت است و باید در هر بار که از خانه ای به خانه دیگر می روید تنظیمات آن را درست کنید. یکی از معایب گاز صفحه ای نیز این است که اگر از جنس شیشه باشد، تمیز کردن آن سخت است.

آیا گاز صفحه ای یا فردار مورد نیازتان است؟

آیا گاز صفحه ای یا فردار مورد نیازتان است؟

اگر شما فردی هستید که مدام از فر منزل خود برای پخت و پز استفاده می کنید، بهتر است گاز صفحه ای را فراموش کنید و گازی را خریداری کنید که دارای قابلیت داشتن فر است و بهتر است فر توکار باشد تا مدت زیادی از آن استفاده کنید. البته اگر به گاز صفحه ای علاقمند هستید نیز می توانید در کنار آن از ماکروفر استفاده کنید. لازم است که در همین بخش بیان کنم عمر گاز فردار و کارکرد فر این نوع گازها بسیار زیاد است و این مزیتی است که شما در حین انتخاب می توانید به آن توجه زیادی داشته باشید. در هر صورت با توجه به نیازتان گاز صفحه ای یا فردار را انتخاب کنید.

 

گاز صفحه ای یا فردار استیل بخرم؟

گاز صفحه ای یا فردار استیل بخرم؟

اگر می خواهید هر نوع گاز را بخرید بهتر است از جنس استیل باشد، پیشنهاد دریا سرویس آذر نیز همین است، به این دلیل که دارای کارایی و مقاومت بالایی هستند. استیل ضد زنگ است و نمی شکند و سالها برای آشپزخانه شما مانند روز اول کار می کند. سطحش صاف و صیقلی است، امکان اینکه خش بردارد بسیار کم است.

به راحتی میتوان غذا ریخته شده بر روی گاز را تمیز کرد و اما شیشه با اینکه زیباست ولی باید مدام برای پخت و پز دقت شود تا نشکند و یا بر روی آن خش نیفتد، به طور کلی گازهایی که از جنس استیل و یا سرامیک هستند بسیار مقاوم تر هستند. مخصوصا گازهای سرامیکی اگر آب داغ هم روی آنها ریخته شود اصلا خش بر نمی دارند و به راحتی سالیان سال را با آشپزخانه شما همراه هستند. بنابراین در انتخاب جنس هر نوع مدل گاز بهتر است هم به برند آنها توجه کنید و هم نوع جنس گاز تا بتوانید انتخاب درستی را انجام دهید.

قیمت گاز صفحه ای و فردار

با توجه به روند بازار قیمت هر وسیله آشپزخانه ارائه میشود. قیمت گذاری ها با توجه به نوع برند و روند افزایشی ارز در بازار مشخص شده و تحت تاثیر این روند است. هر دو نوع گاز صفحه ای و فردار دارای قیمت های متفاوتی هستند و اینکه چه نوع برند ایرانی یا خارجی خریداری شود بر روی قیمت ها موثر است. شما می توانید سایت دریا سرویس آذر را جستجو کرده و از قیمت های واقعی این دو نوع گاز اطلاع پیدا کنید. کارشناسان این سایت می توانند برای انتخاب نوع مدل گاز به شما کمک کنند. برندهای ایرانی قیمتی مناسب تر نسبت به برندهای خارجی دارند و روند قیمت ها نیز تحت تاثیر بازار ارز و دلار است.

مشاوره : در صورت نیاز به مشاوره رایگان لطفاً از طریق کانال های ارتباطی با ما در تماس باشید و یا جهت ثبت درخواست تعمیر کلیک کنید.

واتساپ : 09912627431                                                شماره تماس:09146676032


دریا سرویس آذر